• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری معادن کشور گفت: سال گذشته ٧٧ میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت سنگ، معدن، فرآوری و اکتشاف برای ۴٠۵ پروژه پرداخت شده است که البته با توجه به پتانسیل های موجود رقم بالایی محسوب نمی شود.

  فرید دهقانی در آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در محلات با اشاره به  حمایت صندوق از معادن اظهار کرد: صندوق بیمه سرمایه گذاری معادن کشور برای پوشش ریسک اکتشاف، ریسک قیمت ها و نوسانات، تغییر قوانینی که منجر به زیان معادن می شود و فرآوری و تکنولوژی آمادگی کمک دارد، همچنین یارانه سود تسهیلات برای واحدهای فرآوری سنگ با نرخ حداقل ٨ درصد اعطا می‌شود و این امر در حال اجراست.

  دهقان اضافه کرد: صندوق آماده انعقاد قرارداد و تامین منابع جهت استفاده از ماشین آلات معدنی است.

  بر پایه این گزارش، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز با اشاره به برگزاری ١٢ جلسه شورای سیاستگذاری صنعت سنگ استان افزود: استان مرکزی تنها استانی است که از تخفیف ١٠ درصدی مطالعات معدنی استفاده کرده است.

  محمدرضا حاجی پور اضافه کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در دستور کار سازمان است و تمامی معادن می‌توانند از قابلیت استفاده از تسهیلات کم بهره استفاده کنند.

  وی با اشاره به حضور شرکت هپکو در نمایشگاه گفت: لازم است به امر تولید و الزامات فعالیت های معدنی توجه شود، همچنین بازسازی و نوسازی ماشین آلات معدنی و واحدهای فرآوری و آموزش فعالسازی بخش تولید، فروش و بازاریابی ضروری است.

  • ایسنا