• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران از تاریخ ۱۷ الی ۲۰ مهرماه برگزار خواهد شد. بارگیری نمایشگاه از چند روز گذشته آغاز و سنگ های کوپ چند استان کشور به نمایشگاه ارسال شده است. غرفه های دو سالن سرپوشیده نمایشگاه به طور کامل پر شده و غرفه سازان از هم اکنون مشغول انجام عملیات غرفه سازی در این دو سالن هستند.

    طبق پیش بینی های انجام شده، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه فرماندار محلات، استاندار استان مرکزی، رئیس انجمن سنگ ایران، رئیس خانه معدن ایران و معاونت معدنی وزرات صنعت معدن و تجارت سخنرانی خواهند کرد. حجت الاسلام علیرضا سلیمی به دلیل حضور در صحن مجلس در مراسم افتتاحیه نخواهد بود و در مراسم اختتامیه سخنرانی خواهد کرد.

    محمد شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت در تماس تلفنی با حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی قول داده اند که در یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران حضور خواهند داشت. در صورت حضور وزیر صنعت معدن و تجارت در نمایشگاه یازدهم، برنامه ویژه ای برای سخنرانی ایشان در نظر گرفته خواهد شد.

    در روز سوم نمایشگاه اولین جلسه میز سنگ کشور از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۶ با حضور مسئولین و مقامات استان مرکزی و کشور برگزار خواهد شد. مسئولیت میز سنگ کشور در استان مرکزی برعهده محمد رضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی است و دراین جلسه ایشان به همراه چند تن از مسئولین بلند پایه صنعت، معدن و تجارت سخنرانی خواهند کرد.

    مراسم اختتامیه نمایشگاه روز جمعه مورخ ۱۳۹۷/۷/۲۰ از ساعت ۱۵ در سالن همایش نمایشگاه سنگ ایران برگزار خواهد شد. در این مراسم علاوه بر سخنرانی مسئولین، جوایز سومین دوره مسابقه بین المللی داستان کوتاه، عکس، کارتون و خطاطی با موضوع سنگ به نفرات برگزیده اهداء خواهد شد.