• محمد حلاجیان مدیراجرایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهارداشت: درنمایشگاه یازدهم برای سنگ کوپ فضایی بسیار مناسب در نظر گرفته شده به نحوی که این فضا علاوه بر محفوظ بودن از زیبایی های بصری و طبیعی نیز بهره مند باشد. طراحی این فضا انجام شده و مقدمات اجرایی آن از خرداد ماه سال جاری آغاز خواهد شد. سعی ما این است که بیشترین و بهترین خدمات را به افرادی که سنگ کوپ خود را به نمایشگاه یازدهم می آورند ارائه دهیم.

    وی افزود: تقریبا تمامی افرادی که در سالهای گذشته سنگ کوپ خود را به نمایشگاه سنگ ایران ارسال کردند توانستند سنگ کوپ خود را به فروش برسانند و تقریبا هیچ کدام از سنگ های کوپی که به نمایشگاه ارسال شد بازنگشت. در سال گذشته حدودا ۸۵ درصد از سنگ های کوپ موجود در نمایشگاه توسط تجار و بازرگانان خارجی خریداری شد.

    وی تصریح کرد: برنامه ریزی های انجام شده برای سنگ کوپ در نمایشگاه یازدهم به گونه ای است که حداقل ۱۰۰۰۰ تن سنگ کوپ در نمایشگاه حضور داشه باشد.

    وی ادامه داد: با توجه به حضور جدی و همه جانبه تجار و بازرگانان بین المللی در نمایشگاه یازدهم این فرصت بسیارخوب برای همه معدنکاران کشور به وجود آمده که سنگ معدن خود را در مقیاسی جهانی معرفی کنند و آن را به فروش برسانند. نمایشگاه بین المللی سنگ ایران بهترین فرصت برای معدنکارانی است که کار خود را به تازگی شروع کرده اند و سنگ معدنشان هنوز به اندازه کافی شناخته شده نیست.

    وی تصریح کرد: از هم اکنون تبلیغات برای برگزاری نمایشگاه یازدهم سنگ ایران آغاز شده و تا چند ماه آینده حدودا بیست هزار ایمیل به اقصی نقاط دنیا ارسال خواهد شد؛ همچنین طبق روال هرسال برای تمامی فعالان صنعت سنگ ایران دعوت نامه ارسال خواهد شد.

    وی گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته سعی براین است که نمایشگاه یازدهم صنعت سنگ ایران حداقل دوهفته قبل از برگزاری آماده باشد و تمامی عملیات اجرایی و امور مربوط به غرفه سازی انجام شده باشد.