• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: ۱۵ کشورخارجی برای حضور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ ایران در محلات دعوت شده اند.

  حسین پورحسنی اظهار کرد: یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ ایران با هدف معرفی و عرضه آخرین دستاوردهای حوزه سنگ از ۱۷ تا ۲۰ مهر ماه سال جاری در نیمور محلات برگزار می شود.

  وی افزود: دعوت از تجار و بازرگان مرتبط با صنعت سنگ از کشورهای ترکیه، افغانستان، روسیه، عراق، پاکستان، قطر، ایتالیا، لبنان، اوکراین، مصر و کشورهای حوزه خلیج فارس بوده است.

  رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: مهمترین هدف نمایشگاه سنگ ایران افزایش صادرات سنگ به کشورهای مختلف است به همین منظور دعوت از بازرگانان و کارآفرینان مرتبط با صنعت سنگ برای حضور در نمایشگاه دنبال می شود.

  پورحسنی تصریح کرد: صنعت سنگ از پویاترین صنایع ایران است که توسط بخش خصوصی اداره می شود و دولت کمترین حضور را درآن دارد.

  رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ادامه داد: صنعت سنگ ایران با برخورداری از بهترین معادن تراورتن، گرانیت، مرمریت و مرمر در دنیا ظرفیت رقابت جهانی و تصاحب بازارهای دنیا را دارد.

  وی خاطرنشان کرد: درهر دوره از نمایشگاه به دلیل نبود برخی زیر ساخت ها شماری از تاجرهای بین المللی به نمایشگاه دعوت نشدند اما در یازدهمین نمایشگاه طبق برنامه ریزی، امکانات رفاهی خوبی تدارک دیده شده است. همچنین در آینده ای نزدیک یک مسجد و یک سالن اجتماعات بزرگ بین المللی و استاندارد در نمایشگاه ساخته می شود تا به بهترین نحو پذیرای تجار و بازرگانان بین المللی باشد.

  رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت:در یازدهمین نمایشگاه بین المللی برای سنگ کوپ فضایی بسیار مناسب در نظر گرفته شده، به نحوی که این فضا علاوه بر محفوظ بودن زیبایی بصری و طبیعی نیز دارد.

  پورحسنی ادامه داد: مقدمات اجرایی این طرح از خرداد ماه سال جاری آغاز می شود.

  وی یادآور شد: تمامی تجاری که در سال های گذشته سنگ کوپ خود را به نمایشگاه سنگ ایران ارسال کردند توانسته اند این محصول را به فروش برسانند. در سال گذشته ۸۵ درصد سنگ های کوپ نمایشگاه توسط تجار و بازرگانان خارجی خریداری شده است.

  رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران تصریح کرد: با توجه به حضور جدی و همه جانبه تجار و بازرگانان بین المللی در این دوره ازنمایشگاه فرصت مناسبی برای معدنکاران کشور فراهم است که سنگ معدن خود را در مقیاس جهانی معرفی کنند و آن را به فروش برسانند.

  برپایه این گزارش، نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ ایران در ۱۰ کیلومتری جاده شهر نیمور بعد از شهرک صنعتی شهید بابایی برپا می شود. تولیدات متنوع صنعت سنگ ایران و کشورهای دیگر در هشت سالن تخصصی این نمایشگاه بین المللی در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد. شهرستان محلات قطب تولید سنگ نما کشور در فاصله ۱۰۵ کیلومتری اراک واقع شده است و ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد.

  • ایرنا