• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، مدیر اجرایی یازدهمین نمایشگاه سنگ ایران گفت: این نمایشگاه از ۱۷ الی ۲۰ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه سنگ نیم ور محلات برگزار خواهد شد.

  محمد حلاجیان گفت: علیرغم مشکلات بسیار زیادی که در حال حاضر در صنعت سنگ ایران وجود دارد فعالان این صنعت نسبت به حضور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران که در مهرماه سال جاری در شهر نیم‌ور شهرستان محلات برگزار می شود، استقبال بسیار خوبی داشته اند.

  وی از حضور ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی در این دوره از نمایشگاه خبر داد و افزود: شرکت های فراوری سنگ، شرکت های معدنی، شرکت های تولید ماشین آلات معدنی و کارخانجات سنگبری داخلی از هم اکنون برای حضور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ثبت نام کرده و جانمایی خود را انجام داده اند.

  مدیر اجرایی یازدهمین نمایشگاه سنگ ایران در خصوص حضور شرکت های خارجی در این دوره از نمایشگاه نیز گفت: در این دوره از نمایشگاه ۵۶ شرکت خارجی حضور دارند که شامل ۲۰ شرکت از ترکیه، ۲۰ شرکت از چین، ۱۰ شرکت از برزیل، ۶ شرکت از کشورهای روسیه و اسپانیا و پنج شرکت نیز از هند در کنار شرکت های معدنی و صنعتی در ۹۰ هزار متر مربع فضای نمایشگاه است.

  وی با بیان اینکه ۲۰ هزار تن سنگ کوپ در این نمایشگاه به نمایش درخواهد آمد، از حضور پررنگ انجمن های تخصصی خارجی خبر داد و افزود: انجمن های تخصصی پاکستان، افغانستان، ترکیه، روسیه، چین، هند و برخی کشورهای اروپایی از دیگر حاضران بین المللی این نمایشگاه خواهند بود، همچنین دعوتنامه های لازم برای حضور اتاق بازرگانی کشورهای عمان، کویت، قطر، افغانستان، پاکستان، قزاقستان، برزیل، مصر، آذربایجان و عراق نیز ارسال شده است.

  وی گفت: با توجه به بازخوردهای سالهای گذشته نمایشگاه در رسانه های مختلف، رویکرد امسال نمایشگاه حضور پررنگ تر رسانه ها خواهد بود و برهمین اساس از مهمترین اقدامات نمایشگاه یازدهم دعوت از رسانه های جمعی داخلی و رسانه های جمعی خارجی برای حضور در نمایشگاه است.

  مدیر اجرایی نمایشگاه همچنین خاطر نشان کرد: علاوه بر رسانه های داخلی رسانه های خارجی همچون مارمو ماشین ایتالیا، دنیای سنگ ترکیه، سنگ و تکنولوژی ترکیه، چکیده صنعت سنگ هند، سنگ و تجارت روسیه و لیتوس اسپانیا در نمایشگاه یازدهم خواهند بود.

  حلاجیان همچنین گفت: برای نشریات خارجی امکانات اختصاصی به همراه مترجم و راهنما در نظر گرفته خواهد شد تا فعالان صنعت سنگ ایران بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند و قابلیت های خود را در سطح بین الملل بشناسانند.

  وی از برگزاری مسابقات فرهنگی در حاشیه نمایشگاه خبر داد و گفت: همزمان با انجام امور مربوط به بازاریابی یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران،«مسابقه بین المللی داستان کوتاه، عکس، کارتون و خطاطی با موضوع سنگ» نیز در حال برگزاری است و تاکنون هنرمندان زیادی از کشور ایران و کشورهای مختلف دنیا آثار خود را برای شرکت در این مسابقه ارسال کرده اند.

  به گفته وی، نفرات برتر این مسابقه با آراء مردم مشخص خواهند شد و طبق روال سال گذشته به نفرات برتر جوائز ارزنده ای تعلق خواهد گرفت. برای برگزاری «مسابقه با موضوع سنگ» به هنرمندان خارج از کشور نیز توجه ویژه ای شده و با ارسال ایمیل از آنها دعوت شده در این مسابقه شرکت کنند.

  حلاجیان در خاتمه گفت: برای اولین بار کمپین حضور ۵۰۰ معدن ایران جهت آشنایی شرکت های خارجی تشکیل خواهد شد.

  • ایسنا