• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، علی زینی‌وند در افتتاح دهمین نمایشگاه سنگ ایران با اشاره به طرفیت‌های شهرستان محلات اظهار داشت: به سبب اینکه شهرستان محلات پایتخت سنگ ایران نامیده شده این نمایشگاه یکی از رویدادهای مهم در سطح کشور است.

  وی افزود: دو مورد از مدرن‌ترین کارخانجات سنگ ایران درشهرستان محلات به‌زودی آغاز به‌کار می‌کند که مقداری از مقدمات کار خود را هم آغاز کرده‌اند.

  فرماندار محلات تصریح کرد: ۶۰ درصد از ذخایر تراورتن ایران و ۱۲ درصد از ذخایر دنیا و همچنین ۲۸۰ کارخانه فرآوری سنگ در این شهرستان قرار دارد.

  زینی‌وند با اشاره  به صادرات در این شهرستان گفت: به سبب اینکه قیمت اولیه تولیدات در این شهرستان بالا است قدرت رقابت با کشورهایی همسایه از جمله ترکیه وجود نداد پس باید دولت برای صاد ات و حمایت از صادرات چاره اندیشی کند.

  وی ادامه داد: در آینده نزدیک شهرستان محلات به قطب تولید کاغذ از ضایعات سنگ تبدیل می شود که امید داریم این بخش تا ابتدا سال ۹۷ راه‌اندازی شود.

  فرماندار محلات عنوان کرد: محلات به عنوان پایتخت گل ایران ۹۰۰ هکتار سطح زیرکشت گل داشته و همچنین از تنوع بالایی در گل برخوردار است و ۵ هزار نوع گل زینتی در حال تولید دارد و همچنین نمایشگاه بین‌المللی گل محلات هم زمین آن واگدار شده و به زودی افتتاح می شود.

  زینی‌وند خاطرنشان کرد: شهرک ماهیان زینتی محلات در دست احداث است که در این زمینه ۶ میلیارد اعتبار درنظر گرفته شده که ۵ میلیارد آن تخصیص داده شده است.

  وی اضافه کرد: شهرستان محلات یک شهرستان بی‌نظیر در بحث گردشگری و سومی منطقه‌داری خاصیت آب درمانی است و همچنین با تلاش و همت کارآفرینی و ابتکار جانان محلاتی این شهرستان به عنوان تعاون شهر کشور انتخاب شده است.

  فرماندار محلات تصریح کرد: با حمایت مسئولان در آینده‌ای نزدیک این شهرستان حتما به عنوان قطب تولید قرار گرفته و در برطرف کردن مشکلات این شهرستان می‌تواند موثر باشد.

  • تسنیم