• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمدرضا حاجی پور صبح امروز در آئین افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران با اشاره به جایگاه صنعت سنگ کشور در دنیا اظهار داشت: ۱۲ استان در مجموعه نمایشگاه حضور دارند، علی‌رغم تمام مشکلاتی که بحث‌ حمل سنگ‌ها وجود داشت، زحمات زیادی در این راستا کشیده شد.

  وی افزود: استان مرکزی با ایجاد شرایط و تشکیل اتاق فکر و استفاده از نظر تشکل‌ها و بخش خصوصی بتوانیم سیاست‌ها و راهبردهای موثر‌تری را در حوزه صنعت سنگ و صنایع وابسته به آن داشته باشیم.

  رئیس سازمان صنعت، معدن , تجارت استان مرکزی تصریح کرد: در استان مرکزی، شورای سیاست‌گذاری با مجموعه اتاق بازرگانی، ۱۲ جلسه را برگزار کردند،  در مورد تخفیف ۱۰درصدی مطالعات معدنی و  پژوهشی در حوزه معدن، تنها استانی هستیم که از ظرفیت ۱۰درصد تخفیف استفاده کردیم، این امر نشان دهنده همکاری بخش دولتی و اتاق بازرگانی است.

  حاجی‌پور بیان کرد: تشکیل شورای معادن در استان مرکزی با حضور استاندار سبب کاهش دغدغه‌ها در حوزه معدن شده است.

  وی با اشاره به تسهیلات ارزان قیمت در حوزه صنعت معدن گفت: این تسهیلات هم در سازمان و هم مجموعه استان و استانداری مطرح و در دستور کار قرار دارد، تمامی معادن از قابلیت استفاده از سامانه کارا بهره‌مند شدند، سایر استان‌‌ها هم می‌توانند با حضور در سامانه، کارهای خود را پیگیری کنند.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی عنوان کرد: همیشه تلاش‌ها در راستای ارتباط موثر‌تر در بخش کاری بوده است، در بحث شرکت هپکو، امسال شرکت هپکو با جدیت بیشتری در نمایشگاه حضور دارند و ۳۰۰متر مربع از نمایشگاه را در اختیار دارند، ضرورت بحث توجه به امر تولید و تامین‌های حوزه معدن یکی از مسائل مهم در حوزه مدیریت شرکت هپکو است.

  حاجی‌پور اضافه کرد: در بحث بازسازی و نوسازی ماشین‌آلات معدنی، آموزش یکی از اصلی‌ترین زمینه‌های بحث تولید و بازار یابی است که باید به آن  دقت نظر باشد، همچنین  ارتقا استاندارد‌های ملی هم باید مدنظر باشد.

  وی با اشاره به مشکلات صنعت سنگ گفت: بزرگترین مشکل این بخش بیشتر بودن میزان نخاله‌ها از میانگین جهانی است که نیاز به مدیریت مناسب دارد، باید همه موارد و دغدغه‌هایی که در این زمینه وجود دارد،  با تعامل و همفکری برطرف کرد.

  • تسنیم