• مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محلات گفت: یک هزار و ۲۰۰ ستون سنگی به منظور عملیات بازسازی صحن حضرت زهرا (س) به نجف اشراف ارسال شد.

  «محمد نجفی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ستون‌ها در ۲ مرحله تولید و ارسال شده اند که در خرداد سال گذشته نیز ۶۰۰ ستون تولید و از خرداد پارسال تا کنون نیز ۶۰۰ ستون دیگر تحویل شد.

  وی ادامه داد: تعهد شهرستان محلات برای ساخت ستون مرمر برای بازسازی صحن حضرت زهرا پایان یافت.

  نجفی بیان کرد: یک هزار و ۲۰۰ ستون سنگی ارسال شده توسط یکصد کامیون از کارگاه‌های تولیدی سنگ در محلات بارگیری و برای بازسازی صحن حضرت زهرا (س) به نجف اشرف ارسال شد.

  وی بیان کرد: محموله‌های ارسالی بیش از تعهد محلات برای ساخت ۶۰۴ ستون سنگی است که برای بازسازی صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف فرستاده شد.

  مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محلات گفت: ستون‌های ارسالی شامل سرستون، رینگ ستون و میله ستون تولید شده در کارگاه فرآوری سنگ این شهرستان است که با استفاده از سنگ کوپ مرمر سفید از معادن استان کرمان و آذرشهر ساخته شده است.

  مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محلات گفت: برای نخستین بار در خاورمیانه تجهیزات پیشرفته و تخصصی برش ستون سنگی در اشکال متنوع در کارگاه‌های مجتمع سنگ بری محلات مستقر شد.

  نجفی بیان کرد: یکی از صنعتگران نیکوکار محلات مراحل تهیه سنگ، فرآوری و نصب ستون در محوطه صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف را بر عهده گرفت که اکنون اضافه بر تعهد در حال ساخت و ارسال ستون‌های سنگی دیگری است.

  محلات از توابع استان مرکزی در چند سال اخیر در امر کمک به بازسازی عتبات عالیات طبق سنجش ستاد مرکزی رتبه نخست کشور را کسب کرده است.

  شهرستان محلات با ۲۵۰ کارگاه فرآوری و ۷۰ معدن سنگ قطب تولید سنگ نمای کشور محسوب می‌شود و ۶۰ درصد سنگ‌های ساختمانی کشور در معادن این خطه تولید می‌شود.

  این شهرستان با تولید سالانه ۲ و نیم میلیون تن سنگ تراورتن به عنوان کانون تولید سنگ نمای کشور نام گرفته و ۱۲ درصد از تولید سنگ تراورتن دنیا را به خود اختصاص داده است.